Škola designu Canva: Základy

NA NOVÉM TERMÍNU PRACUJEME

 

 

Lektor

David Svoboda

svobodavid.com

David je freelance konzultant osobního růstu, prezentačních dovedností a myšlenkových map. David má více než 15 let zahraničních zkušeností ze společnosti Intel, kde měl na starosti přípravu trhu pro budoucí produkty a kde se podílel na zavádění inovativní komunikace uvnitř firmy. Je licencovaným instruktorem myšlenkových map od jejich tvůrce Tony Buzana, rozvíjí značku procrastination.com v UK a školí inovativní kurzy prezentačních dovedností.

Cíle kurzu

Součástí vaší práce (nebo zájmu) je vytváření různých grafických výstupů – pozvánky, upoutávky, plakáty, menu, pro tisk na papír i na web. Zdaleka ne vše vyžaduje profesionálního grafika a taky potřebujete vyjít s nejnižším rozpočtem. Nemáte čas experimentovat s desítkami aplikací – chcete se zkratkou dostat k tomu nejlepšímu.

 

V rekordně krátké době se naučíte vytvářet skvěle vypadající grafické výstupy. Probereme základy designu, prozradím všechny vychytávky a tipy. Budeme vše tvořit prakticky – v online aplikaci Canva.


Jednou z brzd, která brání rychlému proniknutí do problematiky (dobrého) grafického designu je roztříštěnost aplikací a jiných zdrojů (kvalitní obrázky, ilustrace, fonty, inspirace). Ta má za následek poměrně dlouhé osvojení práce se aplikačním software, finanční zátěž (cena aplikací a zaškolení) a komplexní pracovní postup (workflow).

 

Proč kurz na Canvu?

Protože řada vašich skvělých nápadů totiž ztroskotá na nepodařeném designu. A naopak, dobře vypadající profil, marketingová akce, e-mailová komunikace nebo prezentace vám umožní vyvýšit se nad konkurencí. Aplikace Canva je však ideální v tom, že už v základu obsahuje kvalitní (profesionálně vybrané) ingredience, které jsou zapotřebí k snadnému a esteticky zdařilému výsledku: vizuály, písma, vzory, ilustrace, ikony, palety, filtry). Současně si zachovává v každé fázi velmi intuitivní ovládání, proto s ní zvládne pracovat i laik.

Tento kurz je věnován především seznámení se s Canvou – základnímu ovládání a orientaci v ní. Současně se ale dozvíte něco ze užitečné teorie grafického designu a budete to rovnou na místě aplikovat do praxe. V průběhu celého kurzu vás pak budu zásobit nabytými zkušenostmi ze své praxe ve formě tipů a vychytávek. Pokud již s Canvou máte zkušenosti a toužíte se posunout dále, zvažte pokročilejší kurz.

Nemůžu vám slíbit, že se z vás na konci kurzu stane špičkový grafický designér. Co ale slíbit můžu je, že bez ohledu na vaši současnou "přirozenou kreativitu" vás naučím, jak v minimálním čase vytvořit poutavou grafiku pro váš záměr. Grafiku, která zaujme a která s největší pravděpodobností bude výrazně nad průměrem, který se nachází kolem vás.

 

Na workshopu probereme:

  • vytvoření účtu v Canvě

  • orientaci v uživatelském prostředí Canvy

  • seznámení se s možnostmi a funkcemi Canvy

  • základy práce s vyhledáváním, vzory, textem, pozadím, nahráním vlastních obrázků a výstupy

Pro koho je workshop určen:

  • rozjíždíte vlastní značku a chcete zlepšit stávající úroveň vaší prezentace na sociálních sítích

  • pořádáte různé akce a rádi byste co nejvyšší dosáhli vyšší úrovně stávajících výtvorů

  • zajímá vás grafický design, ale trochu tápete v nabídce aplikací a jejich možnostech

  • součástí vaší práce je vytváření grafických výstupů – pozvánky, upoutávky, pro tisk i na web. Zdaleka ne vše vyžaduje profesionálního grafika a taky potřebujete vyjít s nejnižším rozpočtem. Nemáte čas experimentovat s desítkami aplikací – chcete to nejlepší co je.

 

Co si vzít sebou

Na workshopu budeme tvořit reálné návrhy, proto notebooky jsou nezbytné.

 

Rozsah

  • 2 hodiny

ZAVÁDĚCÍ CENA!!

  • 1200 Kč  (Přihláška je platná až po zaplacení)

Jídlo a pití si zajišťuje každý sám. Není zahrnuto v ceně kurzu.

Maximální počet účastníků: 12

canva.png
Objednat účast na kurzu Škola designu Canva: Základy
 
Fakturační údaje

Děkujeme za odeslání!

Uvedením údajů do tohoto formuláře dáváte souhlas s jejich použitím pro vyřízení Vašeho dotazu a pro poskytnutí navazujících informací Vaší osobě.

Údaje, které vyplníte, považujeme za osobní údaje a jsou zpracovány dle nařízení EU 2016/679 (nařízení GDPR), třetím osobám nebudou zpřístupněny a budou chráněny proti ztrátě, poškození a zneužití. Souhlas s použitím můžete kdykoli odvolat.
V případě, že nesouhlasíte s tímto použitím, kontaktujte nás prosím telefonicky.


Odesláním přihlášky souhlasíte s obchodními a platebními podmínkami.

Kurz pořádá Eliška Tůmová, provozovna: Havlíčkova 174, Jičín 506 01, IČO 88786706